محل تبلیغات شما

هو

سلام

دوستان توجه کنند این مطالب بسیار گسترده می باشد اما از آنجا که باید گفته شود بطور خلاصه در اختیار عزیزان می گذاریم.

آیا اصلا ایمانی برای او باقی می ماند؟؟

عایشه آنقدر اسائه ادبش در برابر پیامبر(ص) زیاد شده بود تا حدی که حضرت مشغول نماز بودن او روبرویش در جای سجده ی پیامبر(ص) نشسته و پاهایش را گشوده بود وقتی حضرت می خواست به سجده برود، به او اشاره می کرد و او پاهایش را بر میداشت و هنگامی که حضرت سر از سجده بر میداشت مجددا به کار خود ادامه می داد و پاهایش را دراز می کرد.

(صحیح بخاری، ج1، ص 101 و ج2، ص61 * صحیح مسلم، ج2، ص60 * و .)

او با حفصه قرار می گذارد که هرگاه پیامبر(ص) نزدیک ما آمد، فورا بگوییم: آیا ((مغافیر)) خورده ای؟؟

مغافیر: نوعی صمغ درخت است که بوی نامطبوع دارد.

در حالیکه حضرت مقید بودند بوی نامناسب از دهان مبارکشان یا لبانشان استشمام نشود و همیشه خوشبو و معطر باشند.

به این ترتیب که روزی حضرت نزد حفصه آمد و او این جسارت را به حضرت کرد و گفت: من از تو بوی صمغ را می شنوم؟!

و جلوی بینی خود را گرفت!

(صحیح بخاری، ج6، ص 167 و ج7، ص232* صحیح مسلم، ج4، ص4 * و .)

نبی اعظم(ص) سخت ناراحت شدند که سوره ی تحریم نازل گردید و آن دو را توبیخ شدید نمود.

(صحیح بخاری، ج6،ص71 و147 * صحیح مسلم، ج4، ص192 * و.)

عایشه آنقدر پیامبر(ص) را اذیت کرد و دل مبارکش را به درد آورد تا اینکه حضرت آرزوی مرگ او را نمود.

خود عایشه می گوید: رسول خدا(ص) آرزومند مرگ من بود و می گفت: دوست می داشتم تا زنده هستم پیش بیاید که بر تو نماز بخوانم و تو را دفن کنم.

(الطبقات الکبری ابن سعد، ج2، ص206 * السنن الکبری بیهقی، ج8، ص153* و. )

البته یکی از علل آرزوی مرگ عایشه به توسط حضرت، آگاهیی از فتنه هایی است که می داند عایشه پس از وی در آن غرق می شود و فتنه هایی است که او راسا آنها را پدید می آورد و بدین جهت حضرت چندین بار امتش را نسبت به این فتنه هشدار داد، تا اینکه به خانه ی عایشه اشاره نموده و فرمود:

اینجا جایگاه فتنه است، اینجا جایگاه فتنه است، اینجا جایگاه فتنه است و از اینجا شاخ شیطان بیرون می آید.

(صحیح بخاری، ج4، ص46* عمده القاری العینی، ج15، ص30 و. )

و نیز نقل شده رسول خدا(ص) از خانه عایشه بیرون آمد و فرمود:

سر کفر در اینجاست، در اینجاست که شاخ شیطان ظاهر می شود.

(صحیح مسلم، ج8، ص1 * مسند احمد، ج2، ص23 و. )

خوب فکر می کنم تا اینجا در این مورد کافی باشد و خوانندگان محترم با این فرد کمی آشنا شده اند.

در پست بعدی ان شا الله در مورد برخورد عایشه با دیگر همسران پیامبر اعظم(ص) صحبت خواهیم کرد.

لا حول و لا قوه الا به الله العلی العظیم
یا علی ع

آیا اصلا ایمانی برای او باقی می ماند؟؟

اجمالی از تاریخ زندگانی عایشه

مادری که 16000 نفر از فرزندان خود را کشت!

ص ,حضرت ,عایشه ,صحیح ,* ,فتنه ,صحیح مسلم، ,پیامبر ص ,صحیح بخاری، ,اینجا جایگاه ,کرد و ,است، اینجا جایگاه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

منظومه ي شمسي